A

1.41km

Pos Name School Age Class Time
1st Joshua Brown Eaglesfield Paddle   8:33
2nd Megan Gerrard Bridekirk Dovenby   9:41
3rd Harley Edmundson Bridekirk Dovenby   9:53
4th Sam Christian All Saints Cockermouth   10:30
5th Minnie Raven Eaglesfield Paddle   10:31
6th Aaron Hodgson Fairfield   10:40
7th Rory Scales Broughton   10:49
8th George Walker Broughton   11:05
9th Danny Winterbottom Bridekirk Dovenby   11:16
10th Leuan Jennings Bridekirk Dovenby   11:21
11th Josh McAllister Ashfield   11:55
12th Owen Corden Brigham   12:03
13th Abby Campbell Bridekirk Dovenby   12:16
14th Amelia Jackson All Saints Cockermouth   12:19
15th Owen Hoskins Richmond Hill   12:28
16th Liam Askew All Saints Cockermouth   12:29
17th Adam Varey Brigham   12:36
18th Malachy Wylie Bridekirk Dovenby   12:38
19th Charlie Soulby Fairfield   13:42
20th Rowan Harper Brigham   13:57
21st Isobel Watson Bridekirk Dovenby   13:59
22nd James Barclay Richmond Hill   14:10
23rd Alfie Bundock Brigham   14:45
24th James Dobinson Fairfield   15:10
25th Alfie Penaluna Distington   15:22
26th Iona Turnbull Bookwell   15:35
27th Emily Sibbald Ashfield   15:48
28th Ethan Riley Bookwell   16:14
29th Patrick McCarron Distington   16:49
30th Ellen McGrath All Saints Cockermouth   17:29
31st Kelton Lynch Distington   17:31
32nd Richard Murray Lamplugh   18:24
33rd Hollie White Broughton   18:30
34th Patience Mainwaring Richmond Hill   18:32
35th Jamie Jewell All Saints Cockermouth   18:40
36th Brendan Farish Bridekirk Dovenby   19:36
37th William Norman Ashfield   20:49
38th Ria Copperwaite Ashfield   21:37
39th Mia Irving Brigham   23:27
40th Macie Farragher Ashfield   23:36
41st Aaron Moore All Saints Cockermouth   28:33
m7 Dylan Coyle All Saints Cockermouth   9:51
w2 Matthew Marrs Bridekirk Dovenby   12:41
m6-7 Ciaran Scott Eaglesfield Paddle   13:14
m6-7 Kaci-Jai Quinn Distington   14:16
m3 Jacob Fryer Ashfield   14:23
m8-11 Evie Skelton Ashfield   15:23
m6 Lily King Fairfield   15:28
m9 Matthew Skidmore All Saints Cockermouth   16:26
m6 Hannah Kilshaw Fairfield   18:06
m6-11 Alice Wallam Ashfield   19:53

B

1.41km

Pos Name School Age Class Time
1st Ben Goodman All Saints Cockermouth   8:14
2nd Tom McNeil Eaglesfield Paddle   10:05
3rd Aaron Frew Ashfield   10:10
4th Robbie Joe Worthington Ashfield   10:38
5th Evan Graves Broughton   10:48
6th Jake Fitzsimons Ashfield   10:54
7th Owen Thorndike Richmond Hill   10:59
8th= Zara Sandelands Eaglesfield Paddle   11:00
8th= George Batty Richmond Hill   11:00
10th Thomas Smith Fairfield   11:27
11th Katie Ray Bridekirk Dovenby   11:30
12th Freddie Bundock Brigham   11:34
13th Jacob Demitriou Ashfield   11:41
14th Ellie Brown Eaglesfield Paddle   11:52
15th= Zach Lewis Bridekirk Dovenby   12:04
15th= Frankie Williams Fairfield   12:04
17th Lucy Laidlow All Saints Cockermouth   12:05
18th Milo Cooke Bridekirk Dovenby   13:05
19th Matthew Moffat Fairfield   13:06
20th Thomas Callister Richmond Hill   13:08
21st Joel Brentnall Bridekirk Dovenby   13:13
22nd Deaton Askew Distington   13:48
23rd Grace Vickers Ashfield   13:49
24th Laura Bell All Saints Cockermouth   13:51
25th Agnes Jary Fairfield   13:54
26th Christoher Gott Bridekirk Dovenby   13:59
27th Alex Woodhall Broughton   14:42
28th Sian Davison Distington   14:49
29th= Romeo Kaouane Eaglesfield Paddle   15:23
29th= Connor Ormond Bridekirk Dovenby   15:23
31st Josh Cragg All Saints Cockermouth   15:33
32nd Ellie Gibson Richmond Hill   15:41
33rd Katia Smith Brigham   15:52
34th Alex Fleming-Williams Bridekirk Dovenby   16:16
35th Hannah White Ashfield   16:22
36th Eve Millington Brigham   16:48
37th Jessica Johnston Broughton   16:54
38th Emily Burrage All Saints Cockermouth   17:10
39th Lewis Ascroft All Saints Cockermouth   18:27
40th Charlotte Bell All Saints Cockermouth   18:31
41st Lily Collins Ashfield   19:27
42nd Ella Moore All Saints Cockermouth   20:52
43rd Grace Wilson Ashfield   21:59
44th Sol Downton Bookwell   22:24
45th Lillias Hodgson Bookwell   24:22
m7 Abigail Marrs Bridekirk Dovenby   12:07
m9-14 Jack Burns Distington   13:30
m9 Jaiden Hewer Distington   14:13
m3 Georgina James-Harris Brigham   16:40
m3 Beth Martin Brigham   20:40

C

1.42km

Pos Name School Age Class Time
1st Emily Heron-Southward Eaglesfield Paddle   8:34
2nd Oliver Metcalf Bridekirk Dovenby   9:12
3rd Holly Chamberlain Eaglesfield Paddle   9:23
4th Daniel Elsworth Broughton   9:32
5th Jack Bloomer Fairfield   10:32
6th Harry Woodall Bridekirk Dovenby   10:34
7th Isabella Scott Bridekirk Dovenby   11:00
8th Zach Graves Broughton   11:14
9th Nye Richards Bridekirk Dovenby   11:19
10th Dan Heppell All Saints Cockermouth   11:20
11th Samuel Palmer Bridekirk Dovenby   11:46
12th Sophie White Ashfield   12:13
13th= Connor Hayton Ashfield   12:40
13th= Aaron Hoad-Williams All Saints Cockermouth   12:40
15th CJ Alexander All Saints Cockermouth   13:06
16th Chris Stevenson Brigham   13:36
17th Jamie Edgar Ashfield   13:43
18th Kane Brown Richmond Hill   13:49
19th Harry Baxter Fairfield   14:09
20th Tommi Allan Richmond Hill   14:21
21st Thomas Morgan Brigham   14:52
22nd Aoife Ireland Bridekirk Dovenby   15:22
23rd Trent Farr Distington   15:32
24th Leah Saayman All Saints Cockermouth   15:43
25th Ethan Kirkup Broughton   16:12
26th Jibreel Ben-Hamida Bridekirk Dovenby   16:19
27th Declan Caddy Eaglesfield Paddle   16:23
28th Caitlin Foxwell Bookwell   16:54
29th Abby Rutter All Saints Cockermouth   17:42
30th Elizabeth Borg Brigham   18:26
31st Bo Robinson Ashfield   18:30
32nd Kaci Gorman Ashfield   18:52
33rd Katelyn Richmond Hill   18:53
34th Sophie Emerson-Jewkes Ashfield   19:50
35th Chloe Fisher All Saints Cockermouth   19:51
36th Vinnie Davidson Eaglesfield Paddle   20:32
37th Katie Caruthers Ashfield   20:33
38th Neieve Baines All Saints Cockermouth   21:31
39th Sid Adio Bookwell   21:36
40th Andrew Williams Ashfield   22:33
41st Toyo Adio Bookwell   23:43
42nd Leia Ravel All Saints Cockermouth   24:31
43rd Dale Clark Bridekirk Dovenby   30:27
m9-14 Jacob Hoggarth Distington   14:05
w7 Macey Hewer Distington   14:35
m7 Billy Robertson Bridekirk Dovenby   15:24
m7 Niamh Wren Brigham   16:19
m6 Tabitha Wright Fairfield   16:23
m7 Dan Milledge Fairfield   17:12
m3 w5 Macie Graham Broughton   17:53