A

1.17km

Pos Name School Age Class Time
1st Theo Coates Borrowdale   6:46
2nd Ethan Fox Fairfield   7:30
3rd Scott Dunn Victoria   7:42
4th William Garside Birdekirk Dovenby   7:45
5th Kieron Metcalf Plumbland   7:56
6th Jules Ward Eaglesfield Paddle   8:04
7th Jamie Drinkwater Victoria   8:12
8th Joel Brentnall Birdekirk Dovenby   8:13
9th Joe Morris Broughton   8:38
10th= Katie Ray Birdekirk Dovenby   8:45
10th= Freddie Bundock Brigham   8:45
10th= William Dixon Plumbland   8:45
13th Minnie Raven Eaglesfield Paddle   8:46
14th Joe Mounsey Plumbland   8:51
15th Lucy Laidlow All Saints Cockermouth   8:52
16th Charlie Jewell All Saints Cockermouth   9:00
17th Ellie Brown Eaglesfield Paddle   9:01
18th Lucy Hall Fairfield   9:16
19th Leuan Jennings Birdekirk Dovenby   9:17
20th Annabelle Hewitt Birdekirk Dovenby   9:34
21st Lucy Marr Birdekirk Dovenby   9:44
22nd Leah Saayman All Saints Cockermouth   9:49
23rd Abbie Dixon Plumbland   9:55
24th Amelia Jackson All Saints Cockermouth   9:59
25th Freya Wood All Saints Cockermouth   10:23
26th Emma Crawford All Saints Cockermouth   10:26
27th Jackson Langcake Broughton   10:30
28th Jethro Hards Broughton   10:39
29th Phoebe Litt Victoria   12:22
30th Tom Strong Borrowdale   12:40
31st Reuben Caress All Saints Cockermouth   12:41
32nd Rama Moukarram Eaglesfield Paddle   12:44
33rd Chris Stevenson Brigham   13:39
34th Daniel Hannah Fairfield   14:02
35th Shona Thompson Brigham   14:43
36th Harley Irving Brigham   14:52
37th Jasmine Langsley Victoria   17:11
m6 Jack Long Birdekirk Dovenby   8:13
w8 Jake Henderson Broughton   14:10

B

1.18km

Pos Name School Age Class Time
1st Ben Goodman All Saints Cockermouth   7:02
2nd Emily Heron-Southward Eaglesfield Paddle   7:12
3rd Aaron Hoad-Williams All Saints Cockermouth   7:39
4th Josh Brown Eaglesfield Paddle   7:40
5th Philip Sewell Broughton   7:58
6th Harley Shreeve Victoria   8:09
7th Dylan Owens Birdekirk Dovenby   8:12
8th Dan Hodgson Broughton   8:25
9th Alex Fleming-Williams Birdekirk Dovenby   8:29
10th Vinnie Davidson Eaglesfield Paddle   8:34
11th Hannah Elliott Fairfield   8:35
12th Oliver Metcalf Birdekirk Dovenby   8:38
13th Aaron Iceton Victoria   8:44
14th Lucy Hunt Plumbland   8:45
15th Ellie Ritchie Victoria   8:46
16th Sonny Walsh All Saints Cockermouth   9:23
17th Wilson Donald Plumbland   9:39
18th Fraser Hemingway Brigham   9:40
19th Ella Armstrong Broughton   9:45
20th Sam McLoughlin Fairfield   9:48
21st Ameer Ali Fairfield   9:55
22nd Tom Pye-Kendall Borrowdale   10:41
23rd Abbie Faulder Birdekirk Dovenby   11:02
24th Jonas Eastwood Plumbland   11:11
25th Daniel Overend All Saints Cockermouth   11:35
26th Romeo Kaouane Eaglesfield Paddle   12:48
27th Elizabeth Borg Brigham   13:07
28th Leia Ravel All Saints Cockermouth   13:11
29th Thomas Smith Fairfield   13:24
30th Emma Hicks Brigham   14:10
m9 Daniel Henderson Broughton   6:59
m9 Rory Scales Broughton   7:46
m8 m11 Finn Ireland Birdekirk Dovenby   8:42
m4 Liam Askew All Saints Cockermouth   9:50
m6 Milo Cooke Birdekirk Dovenby   10:27
m5-6 Declan Caddy Eaglesfield Paddle   11:06
m9-10 Isabella Scott Birdekirk Dovenby   11:47
m8 Kera Poland Victoria   12:08
m8 Frazer Sealby Plumbland   15:02

C

1.17km

Pos Name School Age Class Time
1st Eliza Nicholson All Saints Cockermouth   6:39
2nd Joel Shaw All Saints Cockermouth   7:02
3rd Reece McDonald Ashfield   7:18
4th Dylan Coyle All Saints Cockermouth   7:21
5th Jake Foy Fairfield   7:31
6th India Starkie Eaglesfield Paddle   7:46
7th Megan Gerrard Birdekirk Dovenby   7:56
8th Archie Hinde Plumbland   8:17
9th Samuel Palmer Birdekirk Dovenby   8:18
10th= Oscar Pye-Kendall Borrowdale   8:31
10th= Thomas Nixon Birdekirk Dovenby   8:31
12th Callum Smith Broughton   8:32
13th Rhys Dolderson Fairfield   8:38
14th Josh Ashfield Fairfield   8:41
15th Laura Brown All Saints Cockermouth   8:42
16th Grace Tinkler Birdekirk Dovenby   8:51
17th Alice Kemp Fairfield   9:05
18th Ben Moore Victoria   9:21
19th Lucy Hellen All Saints Cockermouth   9:23
20th Henry Chen Victoria   9:30
21st Matthew Whittam Plumbland   9:32
22nd Jibreel Ben-Hamida Birdekirk Dovenby   9:33
23rd Aidan Jones Birdekirk Dovenby   9:55
24th Holly Paterson All Saints Cockermouth   9:57
25th Fintan Hedley Plumbland   10:38
26th Nathan Long Victoria   10:48
27th Sophie Oliphant Eaglesfield Paddle   10:55
28th Keira Towers Broughton   11:01
29th Kieron Chaldecott Brigham   11:16
30th Elise McAughey-Hall Victoria   11:50
31st Ashlee Cockton Broughton   11:52
32nd Ciaran Scott Eaglesfield Paddle   12:05
33rd Finn Barlow Brigham   12:18
34th Jessica Beck Broughton   12:50
35th Zara Sandelands Eaglesfield Paddle   13:04
36th Amy McManus Brigham   13:43
37th Eloise Longreen All Saints Cockermouth   14:10
m7 Holly Chamberlain Eaglesfield Paddle   8:51
m4 Alastair Dixon Plumbland   9:46