SEC

2.4km

Pos Name School Age Class Time
1st Oliver Heron-Southward Cockermouth   13:11
2nd Joe Sunley Cockermouth   13:36
3rd Lily Regan Cockermouth   13:55
4th Caitlin Irving Keswick   14:03
5th Herbie Ashworth Cockermouth   14:27
6th Rosie Spencer Cockermouth   14:41
7th Jess Breeze Keswick   15:20
8th Nathan Walkingshaw Whitehaven   15:38
9th Amelia Metcalf Cockermouth   15:49
10th Joe Milledge Cockermouth   17:13
11th Conor Morgan Whitehaven   17:22
12th Jonty Goodwin Cockermouth   17:42
13th Carys Thomas Cockermouth   17:56
14th Ellen Lister Cockermouth   18:19
15th Izzy Greenwood Cockermouth   18:20
16th Finn Goodman Cockermouth   18:38
17th Ellie Douglas Keswick   19:03
18th Niamh Gorse Cockermouth   20:16
19th Sean Whitton Whitehaven   21:54
20th Ronnie Soulby Cockermouth   22:02
21st Thomas Haile Whitehaven   24:04
22nd Tyler Chambers Whitehaven   24:20
23rd Charlie Plaskett Whitehaven   26:30
24th Jimmy Mills Cockermouth   27:03
m3 m8 Oliver Wheatley Cockermouth   15:51
m20 Harry King Cockermouth   17:21
m12 Thomas Kerr Whitehaven   25:37
m9-10 m12 Josh Gillson Whitehaven   28:07
m12 Ben Gillson Whitehaven   31:23

Y5B

1.6km

Pos Name School Age Class Time
1st Josh Brown Eaglesfield Paddle   11:56
2nd Dylan Coyle All Saints Cockermouth   12:01
3rd Thomas Whitfield-Bott Ennerdale   12:35
4th Samuel Palmer Bridekirk Dovenby   13:00
5th Kieron McCluskey Plumbland   13:19
6th Frazer Sealby Plumbland   13:22
7th Thomas Smith Fairfield   13:23
8th Leuan Jennings Bridekirk Dovenby   13:49
9th= Jake Foy Fairfield   13:58
9th= Freddie Bundock Brigham   13:58
11th Tom Strong Borrowdale   14:17
12th Oscar Pye-Kendall Borrowdale   14:36
13th Joel Brentnall Bridekirk Dovenby   14:38
14th Matthew Whittam Plumbland   14:40
15th= Archie Hinde Plumbland   14:41
15th= Fintan Hedley Plumbland   14:41
17th Tom Pye-Kendall Borrowdale   14:50
18th Alastair Dixon Plumbland   15:55
19th Milo Cooke Bridekirk Dovenby   16:39
20th Jibreel Ben-Hamida Bridekirk Dovenby   17:07
21st Jonas Eastwood Plumbland   18:26
22nd Alex Fleming-Williams Bridekirk Dovenby   18:49
23rd Chris Stevenson Brigham   18:54
24th Ameer Ali Fairfield   19:46
25th Romeo Kaouane Eaglesfield Paddle   20:32
26th James Hobbs Ennerdale   20:43
27th Ciaran Scott Eaglesfield Paddle   21:04
28th Daniel Hannah Fairfield   25:11
m10 Thomas Nixon Bridekirk Dovenby   11:54
m10 Rory Scales Broughton   12:25
m6 Jack Long Bridekirk Dovenby   15:57
m10 Joseph Mounsey Plumbland   16:49
m11-12 Jules Ward Eaglesfield Paddle   17:35
m11 Declan Caddy Eaglesfield Paddle   19:00
m4 Oliver Metcalf Bridekirk Dovenby   20:21

Y5G

1.6km

Pos Name School Age Class Time
1st Emily Heron-Southward Eaglesfield Paddle   10:39
2nd Alice Kemp Fairfield   11:17
3rd Minnie Raven Eaglesfield Paddle   12:09
4th Isabella Scott Bridekirk Dovenby   12:41
5th Holly Chamberlain Eaglesfield Paddle   12:42
6th Zara Sandelands Eaglesfield Paddle   13:31
7th= India Starkie Eaglesfield Paddle   14:13
7th= Hannah Elliott Fairfield   14:13
9th Cerys Brownridge Fairfield   14:38
10th Katie Ray Bridekirk Dovenby   15:00
11th Ellie Brown Eaglesfield Paddle   15:16
12th Lucy Marr Bridekirk Dovenby   15:24
13th Sophie Oliphant Eaglesfield Paddle   18:02
14th Elizabeth Borg Brigham   18:40
15th Lucy Hall Fairfield   20:07
16th Rama Moukarram Eaglesfield Paddle   23:06
m9 Elizabeth Murphy Ennerdale   24:27

Y6B

1.6km

Pos Name School Age Class Time
1st Ruaridh Dean Ennerdale   10:09
2nd Josh Ashfield Fairfield   10:31
3rd Leo Howland Eaglesfield Paddle   10:36
4th Hayden Williams Brigham   11:17
5th Wilfrid Teasdale Eaglesfield Paddle   11:58
6th Ethan Fox Fairfield   12:13
7th Daniel Henderson Broughton   12:48
8th Jethro Hards Broughton   13:42
9th Wilson Donald Plumbland   13:58
10th William Dixon Plumbland   14:26
11th Charlie Jewell All Saints Cockermouth   14:54
12th Callum Smith Broughton   15:28
13th Rhys Dolderson Fairfield   15:54
14th Sam McLoughlin Fairfield   17:24
15th Kieran Chaldecott Brigham   17:51
16th Ewan Frost Bridekirk Dovenby   18:18
17th Harley Ward Eaglesfield Paddle   18:24
18th Fraser Hemingway Brigham   19:12
19th Reuben Caress All Saints Cockermouth   20:43
20th Dylan Owens Bridekirk Dovenby   21:56
21st Jake Henderson Broughton   24:47
22nd Harley Irving Brigham   35:33
m7-8 William Garside Bridekirk Dovenby   12:11
m7 Philip Sewell Broughton   12:27
m14 Dan Hodgson Broughton   13:51
m6-7 m14-15 Finn Ireland Bridekirk Dovenby   14:37
m8 Joel Shaw All Saints Cockermouth   15:00
m7 Jackson Langcake Broughton   16:03
m15 Aidan Jones Bridekirk Dovenby   19:39

Y6G

1.6km

Pos Name School Age Class Time
1st Eliza Nicholson All Saints Cockermouth   9:43
2nd Isabel Sunley Eaglesfield Paddle   9:45
3rd Ciara Kingsbury Eaglesfield Paddle   12:18
4th Emily Gorley Broughton   13:00
5th Zhuli McGurk Eaglesfield Paddle   14:24
6th Annabelle Hewitt Bridekirk Dovenby   16:29
7th Emma Crawford All Saints Cockermouth   16:57
8th Ella Armstrong Broughton   17:02
9th Vinothini Sarvananthan Eaglesfield Paddle   17:08
10th Lucy Hellen All Saints Cockermouth   17:22
11th Kate Bailiff Eaglesfield Paddle   17:32
12th Ashlee Cockton Broughton   19:18
13th Amy McManus Brigham   19:58
14th Keira Towers Broughton   20:13
m7 Kaci Dixon Ennerdale   15:52
m7 Emma Hicks Brigham   17:05
m15-16 Grace Tinkler Bridekirk Dovenby   17:56
m10 Abbie Dixon Plumbland   19:16
m1 Jessica Beck Broughton   20:39