2015 Cumbrian Secondary Schools' League

Low Moor Wood     18th May 2015

[Lakes-O Front Page]        [Schools League Main Page]

The league scores have been added. Results.

Course A
1st         Joe Greenwood        Cockermouth       11:21   99
2nd         Caitlin Irving       Keswick           11:48   98
3rd         Billy Robinson       Cockermouth       12:02   97
4th         Rosie Spencer        Cockermouth       12:54   96
5th         Joe Sunley           Cockermouth       13:16   95
6th         Will Jones           West Lakes        14:16   94
7th         Carys Thomas         Cockermouth       15:01   93
8th         Finlay Todhunter     St Benedicts      15:52   92
9th         Jonty Goodwin        Cockermouth       19:43   91
10th        Jamie Kinnear        West Lakes        21:36   90
11th        Joe Pilling          West Lakes        25:55   89
12th        Daniel Curwen        St Benedicts      27:37   88
13th        Cory McCullough      St Benedicts      30:09   87
14th        Tyler Chambers       Whitehaven        35:23   86
m12-14      James Bell           St Benedicts      12:44
m12-14      Thomas Mumberson     Cockermouth       21:45
m13         Ben Gillson          Whitehaven        22:31
m13         Charlie Plaskett     Whitehaven        25:26
m13-16      Finn Docherty        Whitehaven        30:52
m6 m13-15   Jason Tweedie        West Lakes        35:32

Course B 1st Niamh Hunter Cockermouth 11:39 99 2nd Louis Morris Cockermouth 12:10 98 3rd Nathan Walkingshaw Whitehaven 13:17 97 4th Ben Walkingshaw Whitehaven 14:05 96 5th= Lily Regan Cockermouth 14:16 95 5th= Jess Breeze Keswick 14:16 95 7th Ruth Elliott Cockermouth 15:19 93 8th Isabel Greenwood Cockermouth 16:51 92 9th Thomas Sloan West Lakes 17:00 91 10th Louis Green Cockermouth 18:39 90 11th Lauren Parr St Benedicts      19:26 89 12th Lissy Close St Benedicts 20:39 88 13th Nick Hodgson Cockermouth 21:00 87 14th Ellis Barry          West Lakes     27:00 86 15th Reece Radcliff St Benedicts     28:13 85 16th Shaun Witton         Whitehaven     35:08 84 m3 Andrew Richardson West Lakes     24:30 m3-4 Kathleen Sullivan St Benedicts     25:35 m15-16 Josh Gillson Whitehaven     30:43