2014 Cumbrian Secondary Schools' League

St Begas, Mirehouse     9th June 2014

[Lakes-O Front Page]        [Schools League Main Page]

The league scores have been added and shown below.

A lovely area for orienteering.

Course A
1          Daniel Spencer              Cockermouth                  07:26         99
2          Billy Robinson              Cockermouth                  09:10         98
3          Niamh Hunter                Cockermouth                  09:21         97
4          James Pringle               West Lakes                   09:36         96
5          Joseph Goodwin              Cockermouth                  09:58         95
6          Eddie McCurrie              West Lakes                   11:15         94
7          Josh Jones                  St Benedicts                 12:00         93
8          Lily Regan                  Cockermouth                  12:06         92
9          Sam Nugent                  West Lakes                   12:36         91
10         Heather Thomas              Cockermouth                  12:54         90
11         Nerise Cherry               St Benedicts                 12:55         89
12         Alisia Starky               St Benedicts                 13:41         88
13         Sam Boyd                    Stainburn                    14:31         87
14         Kathleen Sullivan           St Benedicts                 15:33         86
15         Sofia Savastano             St Benedicts                 16:17         85
16         Connor O'Neil               Cockermouth                  16:20         84
17         Sam Hodgson                 Stainburn                    16:24         83
18         Sam Stephens                Stainburn                    16:34         82
19         Richard Winker              Stainburn                    19:38         81
m12        Brandon Groggins            West Lakes                   11:32
m5         Kaleigh Moore               St Benedicts                 15:11
w2 m14     Thomas Sloan                West Lakes                   15:13
m5         Joe Mellen                  West Lakes                   18:48

Course B
1          Alastair Thomas             Cockermouth                  07:11         99
2          Louis Morris                Cockermouth                  09:24         98
3          Joe Greenwood               Cockermouth                  09:37         97
4          Nathan Poland               Stainburn                    09:42         96
5          Matthew Temple              West Lakes                   09:50         95
6          Rosie Spencer               Cockermouth                  10:00         94
7          Finlay Todhunter            St Benedicts                 10:57         93
8          James Hodgson               Cockermouth                  11:44         92
9          Joseph Lister               West Lakes                   12:27         91
10         Luke Perkins                Stainburn                    13:16         90
11         Hannah Wrigley              St Benedicts                 13:32         89
12         Jamie Kinnear               West Lakes                   13:45         88
13         Will Jones                  West Lakes                   14:24         87
14         Taylor Nicholson            Stainburn                    14:31         86
15         Lissy Close                 St Benedicts                 14:32         85
16         Neve Richardson             West Lakes                   16:32         84
17         Matthew Wood                Stainburn                    17:45         83
18         Michael Winker              Stainburn                    20:10         82
m9         Lauren Parr                 St Benedicts                 09:38
m5         Mia Easthope                St Benedicts                 10:57
m14        Euan Jackson                West Lakes                   11:37
m3         Lauren Whitby               Cockermouth                  13:10
m9         Grace Ridley                St Benedicts                 13:36