2013 Cumbrian Secondary Schools' League

Mawbray Dunes     10th June 2013

[Lakes-O Front Page]        [Schools League Main Page]

The results with league points are shown below. Results

A
1st        Daniel Harrison            St Benedicts                 08:46    99
2nd        Alastair Thomas            Cockermouth                  09:08    98
3rd        Ross Wright                Whitehaven                   10:51    97
4th        Niamh Hunter               Cockermouth                  11:30    96
5th        Ben Walkingshaw            Whitehaven                   11:43    95
6th        Rowan Jackson              Cockermouth                  11:55    94
7th        Euan Jackson               West Lakes                   12:06    93
8th        Alice Cockbain             Whitehaven                   12:29    92
9th        Brandon Groggins           West Lakes                   13:02    91
10th       Kali Morton                Whitehaven                   14:18    90
11th       Zoey Martin                Stainburn                    14:45    89
12th       Hazel Newport              Cockermouth                  15:24    88
13th       Joe Goodwin                Cockermouth                  15:48    87
14th       Richard Winker             Stainburn                    15:52    86
15th       Scott Waldie               West Lakes                   16:50    85
16th       Sam Boyd                   Stainburn                    17:49    84
17th       Sam Hodgson                Stainburn                    18:42    83
18th       Grace Perrow               Whitehaven                   19:22    82
19th       Megan Routledge            Whitehaven                   20:34    81
20th       Megan Benn                 Cockermouth                  21:14    80
21st       Dan Kershaw                Beacon Hill                  22:26    79
22nd       Callum Jones               Whitehaven                   24:21    78
23rd       Michael Winker             Stainburn                    30:33    77
m5         Sam Nugent                 West Lakes                   13:55
m8 w13     Jamie-Ellen Dobie          Whitehaven                   14:54
m4         Kelseyleigh Wright         Whitehaven                   17:57

B
1st        Adam Pointon               Cockermouth                  09:05    99
2nd        Daniel Spencer             Cockermouth                  09:17    98
3rd        Jamie Litt                 St Benedicts                 10:05    97
4th        Matthew Proctor            Cockermouth                  10:15    96
5th        Sam Kellett                Whitehaven                   11:27    95
6th        Dane Mordock               Stainburn                    11:40    94
7th        Joseph Dugale              West Lakes                   11:54    93
8th        Chloe Carr                 Whitehaven                   11:56    92
9th        Dale Atkinson              West Lakes                   12:11    91
10th       James Pringle              West Lakes                   12:14    90
11th       Shona Dixon                Whitehaven                   13:18    89
12th       Adam Ben Hamida            Cockermouth                  13:32    88
13th       James Hodgson              Cockermouth                  13:53    87
14th       Reece Wilson               Beacon Hill                  14:33    86
15th       Kira Knight                St Benedicts                 14:46    85
16th       Libby Ross                 Whitehaven                   15:49    84
17th       Darren Gibben              Stainburn                    16:18    83
18th       Holly Shackley             Whitehaven                   16:45    82
19th       Ian Edgar                  Stainburn                    17:31    81
20th       Alice Ross                 Whitehaven                   17:38    80
21st       Megan Ford                 Cockermouth                  21:17    79
22nd       Josh Wallace               Stainburn                    22:09    78
23rd       Emily Lewthwaite           Whitehaven                   24:55    77
m13        Ethan Curtis               Whitehaven                   14:20
w9         Matthew Temple             West Lakes                   17:02
m4         Grace Fitzpatrick          Whitehaven                   17:44