2013 Cumbrian Secondary Schools' League

Kelton Fell, Kirkland     13th May 2013

[Lakes-O Front Page]        [Schools League Main Page]

 The league scores have been added and are shown below. Results

Very cold conditions, especially for the middle of May! Hope you enjoyed the fantastic terrain and the huge depressions! League points have been added.

 

Course A
1st          David King                 West Lakes              10:33         99
2nd          Jamie Litt                 St Benedicts            11:07         98
3rd          Nathan Polland             Stainburn               12:45         97
4th          Ross Wright                Whitehaven              13:40         96
5th          Dale Atkinson              West Lakes              14:26         95
6th          Joseph Atkinson            West Lakes              14:36         94
7th          Sam Kellett                Whitehaven              15:17         93
8th          Ben Walkingshaw            Whitehaven              16:03         92
9th          Darren Gibbon              Stainburn               17:38         91
10th         Shona Dixon                Whitehaven              18:09         90
11th         Ben Johnston               St Benedicts            19:39         89
12th         Arme Todhunter             Whitehaven              20:30         88
13th         Richard Winker             Stainburn               21:59         87
14th         Sam Hodgson                Stainburn               22:55         86
15th         Reece Wilson               Beacon Hill             23:19         85
16th         Leah Mason                 Whitehaven              26:11         84
17th         Sam Boyd                   Stainburn               26:56         83
18th         Grace Fitzpatrick          Whitehaven              27:16         82
19th         Ben Burrow                 Stainburn               28:17         81
m13          Euan Jackson               West Lakes              12:11
m13          Victoras Sruga             Stainburn               15:49
m6           Joseph Lister              West Lakes              18:21
 
Course B
1st          James Pringle              West Lakes              12:20         99
2nd          Scott Waldie               West Lakes              15:02         98
3rd          Chloe Carr                 Whitehaven              15:23         97
4th          Luke Birchall              West Lakes              16:12         96
5th          Alice Cockbain             Whitehaven              16:48         95
6th          Katie Wilkinson            Stainburn               19:48         94
7th          Ethan Curtis               Whitehaven              20:50         93
8th          Joseph Mellen              West Lakes              21:01         92
9th          Zoe Martin                 Stainburn               21:26         91
10th         Kira Knight                St Benedicts            21:55         90
11th         Ian Edgar                  Stainburn               22:58         89
12th         Grace Perrow               Whitehaven              24:08         88
13th         Daniel Kershaw             Beacon Hill             24:29         87
14th         Cara Haley                 St Benedicts            25:43         86
15th         Joshua Stephenson          Whitehaven              26:16         85
16th         Josh Wallace               Stainburn               28:23         84
17th         Michael Winker             Stainburn               30:01         83
m12          Daniel Harrison            St Benedicts            11:57
m13          Kurtis Gregory             Stainburn               15:04
m1-2         Kelseyleigh Wright         Whitehaven              25:12