A

1.24km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Wil Jones Gosforth   9:08
2nd Rosie Spencer All Saints Cockermouth   9:39
3rd Joseph Sunley Eaglesfield Paddle   10:16
4th Ruth Elliott Fairfield   10:33
5th Henry Teasdale Eaglesfield Paddle   10:37
6th Sam Holmes Threlkeld   10:48
7th Ewan Styles Ennerdale   10:51
8th Joshua Stannett Eaglesfield Paddle   10:57
9th Oliver Fletcher Bridekirk Dovenby   11:09
10th Alyssa Williams Brigham   11:15
11th Cara Hutchison Bridekirk Dovenby   11:20
12th Ashley Bragg Gosforth   11:49
13th Carys Thomas Bridekirk Dovenby   12:12
14th Georgina Wilson All Saints Cockermouth   12:42
15th Connor Lewthwaite Broughton Moor   13:26
16th Jemma Atkinson Gosforth   13:39
17th James Pattinson All Saints Cockermouth   13:57
18th Liam Lofthouse Brigham   14:28
19th Luke Brown Fairfield   14:34
20th= Holly Thompson Fairfield   14:40
20th= Peter Rawlinson Bridekirk Dovenby   14:40
22nd Gregory Clough Brigham   15:49
23rd Prue Holding BROUGHTON MOOR   16:09
24th Jeremy Hodgson All Saints Cockermouth   16:16
25th Matthew Darvill Bridekirk Dovenby   16:44
26th Anna McMillan All Saints Cockermouth   16:56
27th Shannon Hascamp Broughton Moor   17:03
28th Lottie Giagnoni Bridekirk Dovenby   18:19
29th Danielle Dixon All Saints Cockermouth   18:20
30th Jessica Waldie Gosforth   19:41
31st Christopher Buglass Broughton Moor   20:00
32nd Kian Wilkinson Brigham   21:26
33rd Ethan Scott All Saints Cockermouth   23:29
34th Ashleigh Tinkler Brigham   24:09
m10 Jack Lewis Fairfield   8:19
w2 Frank Haile Ennerdale   9:51
w3 Molly Robinson All Saints Cockermouth   11:31
m7 Jack McDonagh Ennerdale   12:08
m10 Sam Thompson Brigham   15:03
m3-7 Masie Wilson EAGLESFIELD PADDLE   22:05
w2 Tyler Grieveson All Saints Cockermouth   25:39
w2 Kieron Ball All Saints Cockermouth   27:07

B

1.25km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Sloan Gosforth   8:21
2nd Millie Park Eaglesfield Paddle   8:53
3rd Ben Irving Fairfield   9:32
4th Adam Jackson Threlkeld   9:49
5th Ben Russell Brigham   9:55
6th Lily Regan Fairfield   10:31
7th Luke Lewis Bridekirk Dovenby   10:43
8th Charlotte Carr Bridekirk Dovenby   10:50
9th Nikki Hutchman Fairfield   10:55
10th Amy McCartney Brigham   11:07
11th Aidan Pattinson Brigham   11:22
12th Eddie McCurrie Gosforth   11:35
13th Alex Parker Fairfield   11:38
14th Ella Brentnall Bridekirk Dovenby   11:49
15th Caitlin Shing Broughton Moor   11:56
16th Louis Green Bridekirk Dovenby   12:01
17th Leon Beatty All Saints Cockermouth   13:03
18th Jodie Lister Broughton Moor   13:09
19th Isabel Greenwood All Saints Cockermouth   13:24
20th Josh Hine All Saints Cockermouth   13:34
21st Jonty Goodwin Eaglesfield Paddle   13:37
22nd John Hopley Ennerdale   13:45
23rd Aaron Lawson Broughton Moor   14:35
24th Jack Walker Bridekirk Dovenby   14:38
25th James Dowling Bridekirk Dovenby   15:21
26th Becky Stevenson Brigham   16:51
27th William Thompson All Saints Cockermouth   17:20
28th Jodie Dixon All Saints Cockermouth   17:31
29th Megan Winter Broughton Moor   17:44
30th Ellie Walker Ennerdale   17:51
31st Connor O'Neil Eaglesfield Paddle   18:27
32nd Hollie Wallbank Gosforth   19:02
33rd Daisy Wilford Gosforth   20:34
34th Connie Symonds Brigham   22:00
35th Emilia Cloete Ennerdale   25:35
36th Elliott Taylor All Saints Cockermouth   28:06
37th Bethany Ostle All Saints Cockermouth   29:27
m4-5 Adam Ashfield FAIRFIELD   9:18
m10-11 Oliver Johnston ALL SAINTS COCKERMOUTH   13:31
m8 Megan Bennett Brigham   15:20
m10 Luke Wilson All Saints Cockermouth   15:49
m4 Harris Pollitt All Saints Cockermouth   22:25

C

1.25km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Pawson Fairfield   7:04
2nd Nicole Mattinson Fairfield   8:55
3rd Isabelle White Eaglesfield Paddle   10:32
4th Hannah Rumney Ennerdale   10:57
5th Abbie Winstanley Brigham   11:03
6th William Fidalgo-Hull Eaglesfield Paddle   11:04
7th Jamie Kinnear Gosforth   11:35
8th Florence Macey Brigham   11:57
9th Sam Weakley Brigham   11:58
10th Zack Bancroft Fairfield   12:12
11th Abby Stamper Gosforth   12:34
12th Lucy Hunter Bridekirk Dovenby   12:40
13th Nick Hodgson Broughton Moor   13:20
14th Isabella Hunter All Saints Cockermouth   14:16
15th Ethan Cole Brigham   14:21
16th Lizzie Dowling Bridekirk Dovenby   14:43
17th Chloe Sharrock Brigham   14:44
18th Lucy Hewitt Ennerdale   15:08
19th Iona Ford Gosforth   15:21
20th Michael Clay Ennerdale   15:27
21st Harry Kelso Gosforth   15:34
22nd Alex Andrews Brigham   15:46
23rd Madeleine White Eaglesfield Paddle   15:47
24th Anna Skidmore All Saints Cockermouth   16:15
25th Molly Palmer Bridekirk Dovenby   16:34
26th Archie Black Bridekirk Dovenby   16:39
27th Henry Sandelands Eaglesfield Paddle   17:30
28th Alexander Hatch Brigham   17:48
29th Ben Faulder Bridekirk Dovenby   18:19
30th Emma Todhunter All Saints Cockermouth   21:06
31st Megan Nicholson All Saints Cockermouth   22:34
32nd Archie Knight All Saints Cockermouth   23:01
33rd Jude Lightfoot All Saints Cockermouth   24:01
34th Alex Pattinson All Saints Cockermouth   26:11
rtd Scott McClure ALL SAINTS COCKERMOUTH    
m3-5 m8 Caitlen Edmondson BRIDEKIRK DOVENBY   11:33
m4 Lucy Blackley Broughton Moor   12:22
m4 Khara Falcon Broughton Moor   13:42
m4-5 Tommy Bell ALL SAINTS COCKERMOUTH   13:57
m3 Max Ponting Fairfield   14:09
m11 Natalie Stanger Broughton Moor   16:35