Boys Y10

3.1km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Will Sanderson UVHS   26:29
2nd Francis Smith-Ward UVHS   26:52
3rd Louis Morris CS   28:37
4th Philip Shrimpton UVHS   33:37
5th Ben Goodwin WCOC M16 36:26
6th Joe Greenwood CS   36:41
7th George Bradshaw UVHS   42:20

Boys Y11

3.1km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harry Scott UVHS   21:10
2nd Alastair Thomas CS   21:21
3rd Sam Yates UVHS   22:32
4th Daniel Spencer CS   23:19
5th Ben Breeze KESWICK M16 25:48
6th Joe Goodwin CS   27:29

Boys Y12/13

4.5km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex Bloom UVHS   41:04
2nd Luke Turner UVHS   48:17

Boys Y7

2.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Herbie Ashworth CS   18:52
2nd Oliver Southward CS   19:13

Boys Y8

2.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joe Sunley CS   20:24
2nd Henry Teasdale QEGS   23:12
3rd Matthew Haddow UVHS   26:14
4th Robin Regan QEGS   26:54
5th Liam Woodend UVHS   32:49
6th Harry Angell UVHS   32:51
7th Patrick Christian UVHS   33:25
8th Ewan Simpson BL M12 40:28
9th Jonty Goodwin CS   62:55

Boys Y9

2.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Lister UVHS   22:16
2nd Milo Williamson UVHS   22:38
3rd Hal Rastelli UVHS   35:32

Girls Y10

3.1km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Niamh Hunter CS   27:33
2nd Catherine Bloom LOC W16 31:12
3rd Megan Bartlett UVHS   31:55
4th Polly Allen UVHS   41:57
5th Eilidh Miller UVHS   52:28

Girls Y11

3.1km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Lister UVHS   29:59
2nd Fiona Newby UVHS   53:49

Girls Y12/13

4.5km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emily Brown QEGS   42:44
2nd Daisy Fletcher-Cooney UVHS   51:52

Girls Y7

2.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laura Hazelhurst QEGS   22:02
2nd Lizzie Hampshire UVHS   25:14
3rd Anna Billington QEGS   28:30
4th Elisa Liptrot QEGS   32:41
5th Bethan Tonkin UVHS   33:47
6th Adelaide Dodson UVHS   34:16
7th Sarah Johnston UVHS   34:30
8th Liza Dangerfield QEGS   36:20
9th Isabella Romanis QEGS   41:13
m9-10 Emily Siddle   W12 45:25

Girls Y8

2.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Simmonds UVHS   23:41
2nd Carys Thomas CS   24:32
3rd Sophie Evans UVHS   30:46
4th Jessica Breeze KESWICK W14 32:19
5th Alice Wood UVHS   33:32
6th Helen Lecky-Thompson UVHS   34:39
7th Ellie Chappell QEGS   34:59
8th Aurora Park UVHS   35:05
9th Lucy Gibson LOC W14 41:09
10th Madelaine White QEGS   41:36

Girls Y9

2.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rosie Spencer CS   22:10
2nd Isabel Greenwood CS   28:28
3rd Harriet Wood UVHS   32:56
4th Lily Regan CS   33:00
5th Isabelle White QEGS   33:12
6th Ellen Lister   W14 37:28
7th Angelina Scherbakova QEGS   50:46