Green

3.04km

Pos Name School Age Class Time
1st Katie Wright UVHS W13 22:06
2nd Ben Hewson UVHS M13 28:34

Orange

2.64km

Pos Name School Age Class Time
1st Alastair Thomas Cockermouth M9 12:47
2nd Daniel Spencer Cockermouth M9 13:34
3rd Harry Scott UVHS M9 16:30
4th Sam Yates UVHS M9 17:14
5th Niamh Hunter Cockermouth W8 17:25
6th Joe Goodwin Cockermouth M9 18:30
7th Megan Bartlett UVHS W8 19:23
8th Alex Foster UVHS M8 19:24
9th Fiona Newby UVHS W9 19:33
10th Francis Smith-Ward UVHS M8 21:24
11th Matilda Tiribocchi UVHS W8 21:56
12th Anna Lister UVHS W9 22:55
13th Jack Caine UVHS M9 23:11
14th= Heather Ball UVHS W8 23:54
14th= Victor Nicholson-Sopwith UVHS M8 23:54
16th William Bannister UVHS M8 24:33
17th Callum Dunlop Cockermouth M8 25:13
18th Louis Morris Cockermouth M8 26:29
19th Ryan Smith UVHS M9 26:41
20th Billy Robinson Cockermouth M8 27:17
21st Alex Christian UVHS M8 27:36
22nd Eilidh Miller UVHS W8 27:51
23rd Catherine Bloom UVHS W8 28:11
24th Charlotte Hetherington William Howard W8 28:36
25th Philip Shrimpton UVHS M8 31:12
26th Polly Allen UVHS W8 32:47
27th James Hodgson Cockermouth M8 51:19
28th Leo Jones UVHS M8 65:25
m7 Joe Greenwood Cockermouth M8 19:42

Yellow

2.09km

Pos Name School Age Class Time
1st Isabelle White QEGS W7 12:14
2nd Rosie Spencer Cockermouth W7 13:54
3rd Jess Ensoll UVHS W7 15:12
4th Josh Stannett Cockermouth M7 16:21
5th Daniel Lister UVHS M7 16:56
6th Milo Williamson UVHS M7 24:56
7th Harriet Wood UVHS W7 28:12
m14 Lily Regan Cockermouth W7 18:38

White

1.28km

Pos Name School Age Class Time
1st= Sam Potter Hayton M6 7:40
1st= Hannah Rumney Ennerdale & Kinniside W6 7:40
3rd Joseph Sunley Eaglesfield Paddle M6 7:46
4th Ewan Simpson Lanercost M6 7:48
5th Henry Teasdale Eaglesfield Paddle M6 7:57
6th Ellie Simmonds Penny Bridge W6 8:16
7th Oliver Wheatley Eaglesfield Paddle M5 9:04
8th Dora Haile Enneradale W5 9:18
9th Carys Thomas Bridekirk Dovenby W6 9:37
10th Ava Matcham Hayton W6 9:59
11th Wilfrid Teasdale Eaglesfield Paddle M5 10:08
12th James Hetherington Castle Carrick M6 10:13
13th Edward Lamb Hayton M6 10:36
14th Madeleine White Eaglesfield Paddle W6 10:49
15th Isabel Sunley Eaglesfield Paddle W5 11:04
16th Phoenix Pears Ennerdale & Kinniside W5 11:30
17th Oliver Heron-Southward Eaglesfield Paddle M5 11:40
18th Gina Seward Eaglesfield Paddle W5 12:27
19th Ellie-Mai Walker Ennerdale & Kinniside W6 12:36
20th Jonathon Goodwin Eaglesfield Paddle M6 12:55
21st Henry Sandelands Eaglesfield Paddle M6 13:08
22nd Hannah Potter Hayton W5 13:25
23rd Aiden Wilkinson Ennerdale & Kinniside M6 15:02
24th Ewan Styles Ennerdale & Kinniside M6 15:03
25th Mackenzie Little Hayton M6 15:16
26th Ellie Chappell Hayton W6 16:13
27th Lucy Steel Eaglesfield Paddle W5 17:19
28th Benjamin Heron-Southward Eaglesfield Paddle M6 18:41
29th Blake Samuels Eaglesfield Paddle M6 18:56
30th Kate Neville Lanercost W6 23:45
31st Trinity Watson Eaglesfield Paddle W5 30:46
32nd Matthew Potts Castle Carrick M6 33:46
rtd Laura Hazelhurst Hayton W5  
m5 m13 Anna Ferguson Eaglesfield Paddle W6 15:28
m7 Jack McDonagh Ennerdale & Kinniside M6 17:43
m4 Molly Palmer Bridekirk Dovenby W6 25:37

LtGreen

2.9km

Pos Name School Age Class Time
1st Emily Brown QEGS W10 18:13
2nd George Hudson-Chang UVHS M10 20:11
3rd Katie Lowles Cockermouth W11 22:05
4th Matthew Blackley Cockermouth M11 22:13
5th= Kate Skinner Cockermouth W11 26:10
5th= Callum Mitchell UVHS M10 26:10
7th Mary Barron UVHS W10 28:49
8th Daisy Fletcher-Cooney UVHS W10 30:56
9th Bethan Cross UVHS W10 48:25